سبد خریدتان در حال حاضر خالی می‌باشد.

chat state

یکشنبه 24-4-97
logo-samandehi


   

    

نمایش متون تصادفی

"آگهی اطلاع رسانی تکمیل فرم نمایندگی اکسپرس شرکت کارآفرینان"

شمارش معکوس

" START اجرای طرح بزرگ سراسری فروشگاه چند منظوره سراسری اکسپرس در تمامی شهرهای ایران.

اخبار سایت

قابلیت مهم سایت

" بزرگترین طرح سراسری در حال حاضر طرح نمایندگی اکسپرس میباشد با بالاترین سود آوری نسبت به سرمایه اولیه"

"کافیست فرم سرمایه گذاری و مشارکت ما را پر نمایید تا مدیریت سرمایه و سهام با شما در مورد طرح ها تماس حاصل نمایند"

گزینه های صفحه

نظرسنجی

از چه طریقی با باشگاه مشتریان آشنا شدید؟

از طریق موتور جستجو گر گوگل - 33.3%
از طریق معرفی دوستان - 0%
ایمیل های تبلیغاتی - 10%
از طریق مشاهده تبلیغات در سایت های اینترنتی - 56.7%

كل آراء: 30
The voting for this poll has ended در: 12 دی 1394 - 07:17

آماربازدیدآنلاین


بازدیدهای امروز:190
بازدیدهای دیروز:97
بازدیدهای این ماه:2132
مجموع بازدیدها:120698
حداکثر بازدیدهای ماهانه:15292
صفحاتی که این ماه بازدید شده:9570

آمار بازدید

تعداد اعضای سایت : 268
تعداد مطالب : 172
آدرس سایت ها : 18
تعداد بازدید کنندگان مطالب : 404169

اوقات شرعی


داستانهای جالب برای اتاق فکر - آموزش تفکر از طریق داستان - بازی با نگرش پست الکترونیکی
ایندکس مطلب
داستانهای جالب برای اتاق فکر
آموزش تفکر از طریق داستان / مقدمه کتاب قوز فکری
آموزش تفکر از طریق داستان - بازی با نگرش
تمام صفحات

آموزش تفکر از طریق داستان - بازی با نگرش

آموزش تفکر از طریق داستان  یکی از روشهای  تغییر و توقیت تفکر است در جلسه دانشگاه علوم پزشکی برای اولین بار به طرح اموش تفکر از طریق داستان پرداختم   نمونه ان در ادامه آمده است د راین داستان کوتاه چندین بار نگرش شما به بازی گرفته می شود.

کارمندی به دفتر رئیس خود می‌رود و می‌گوید:

معنی این چیست؟ شما 100دلار کمتر از چیزی
که توافق کرده بودیم به من پرداخت کردید

رئیس پاسخ می دهد:

«
خودم می‌دانم، اما ماه گذشته که 1۰۰ دلار بیشتر به تو
پرداخت کردم هیچ نکردی

کارمند با حاضر جوابی پاسخ می دهد:

«
درسته، من معمولا از اشتباه های موردی می گذرم
اما وقتی تکرار می شود وظیفه خود می دانم به شما گزارش کنم!…

واژگون خوانی

متاسفانه یکی از بدبختیهایی که گریبانگیر جهان سومی ها  هست  واژگون خوانی  انهاست به خصوص کالا یا خدمات یا فکری است که از غرب می اید مثلا ما می خواهیم با احداث کارخانه  مدرن شویم و یادمان می رود که در غرب فکر انها تغییراتی را کرد و سپس کارخانه متولد شد . ما نمی توانیم باایجاد کارخانه به ان مبانی فکری دست پیدا کنیم . کارخانه محصول یک اندیشه است و شما نمی توانید از محصول اندیشه یک فرد به ان ایده و پردازش ذهنی که  برای رسیدن به آن ایده انجام شده برسید. یادمان باشد کشورهایی غربی که توسعه یافته اند روز ی که در حال طی مسیر توسعه بودند فرمولی نداشتند. واژگون خوانی سبب شده است که ما بخواهیم از محصول به فرایند و ساختار برسیم که هنوز هم نرسیده ایم  مثلا با رای دادن به جمهوری برسیم و ان را مبنایی برای کار خود  قرار دهیم جمهوری فقط رای دادن نیست.  ما می خواهیم بدون بررسی فرایندهای فکری و از محصول به فکر برسیم که نمی شود ما دچار بیماری فکری هستیم.

آموزش تفکر از طریق داستان /پیام داستان : در هر جمعی که هستیم سبد و تور نگهدارنده اصلی را ببینیم

حکایت میکنند که روزی مردی ثروتمند سبدی بزرگ را پر از گردو کرد، آن را پشت اسب گذاشت و وارد بازار دهکده شد، سپس سبد را روی زمین گذاشت و به مردم گفت این سبد گردو را هدیه میدهم به مردم این دهکده، فقط در صف بایستید و هرکدام یک گردو بردارید. به اندازه تعداد اهالی، گردو در این سبد است و به همه می‌رسد.”

مرد ثروتمند این را گفت و رفت. مردم دهکده پشت سر هم صف ایستادند و یکی‌یکی از داخل سبد گردو برداشتند. پسربچه باهوشی هم در صف ایستاد. اما وقتی نوبتش رسید در کنار سبد ایستاد و نوبتش را به نفر بعدی داد. به این ترتیب هر کسی یک گردو برمی‌داشت و پی کار خود می‌رفت. مردی که خیلی احساس زرنگی می‌کرد با خود گفت: “نوبت من که رسید دو تا گردو برمی‌دارم و فرار می‌کنم. در نتیجه به این پسر باهوش چیزی نمی‌رسد.”

او چنین کرد و دو گردو برداشت و در لابه‌لای جمعیت گم شد. سرانجام وقتی همه گردوهایشان را گرفتند و رفتند، پسرک با لبخند سبد را از روی زمین برداشت و بر دوش خود گذاشت و گفت: “من از همان اول گردو نمی‌خواستم این سبد ارزشی بسیار بیشتر از همه گردوها دارد.” این را گفت و با خوشحالی راهی منزل خود شد.

خیلی‌ها دلشان به گردوبازی خوش است و از این غافلند که آنچه گرانبهاست و ارزش بسیار بیشتری دارد سبدی است که این گردوها در آن جمع شده‌اند. خیلی‌ها قدر خانواده و همسر و فرزند خود را نمی‌دانند و دایم با آنها کلنجار می‌روند و از این نکته طلایی غافلند که این سبدی که این افراد را گرد هم و به اسم خانواده جمع کرده ارزشی به مراتب بیشتراز لجاجت‌ها و جدل‌های افراد خانواده دارد. خیلی‌ها وقتی در شرکت یا موسسه‌ای کار می‌کنند سعی دارند تک‌خوری کنند و در حق بقیه نفرات مجموعه ظلم روا دارند و فقط سهم بیشتری به دست آورند. آنها از این نکته ظریف غافلند که تیمی که در قالب شرکت، آنها را گرد هم جمع کرده مانند سبدی است که گردوها را در خود نگه می‌دارد و حفظ این سبد و تیم به مراتب بیشتر از چند گردوی اضافه است.

بسیاری اوقات در زندگی گردوها آنقدر انسان را به خود سرگرم می‌کنند که فرد اصلا متوجه نمی‌شود به خاطر لجاجت و یا یکدندگی و کله‌شقی و تعصب و خودخواهی فردی و گروهی در حال از دست دادن سبد نگهدارنده گردوهاست و وقتی سبد از هم می‌پاشد و گردوها روی زمین ولو می‌شوند و هر کدام به سویی می‌روند، تازه می‌فهمند که نقش سبد در این میان چقدر تعیین‌کننده بوده است.

بیایید در هر جمعی که هستیم سبد و تور نگهدارنده اصلی را ببینیم و آن را قدر نهیم و نگذاریم تار و پود سبد ضعیف شود. چرا که وقتی این تور نگهدارنده از هم بپاشد دیگر هیچ چیزی در جای خود بند نخواهدشد و به هیچ‌کس سهم شایسته و درخورش نخواهد رسید. دیگر فرصت‌ها برابر در اختیار کسی قرار نخواهد گرفت و آرامش و قراری که در یک چهارچوب محکم و استوار قابل حصول است به دست نخواهد آمد.

این داستانها برای این جذاب است که به شما کمک می کند  نگرش خود را تغییر دهید .

مهارت تفکر بایستی همزمان با خواندن و نوشتن آموزش داده شود

مهارت تفکر چیزی مانند مهارت نوشتن و خواندن است و شاید از آنها مهمتر است  اما این مهارت در کشور ما آموزش داده نمی شود . اتاق فکر کار اصلی اش تبلیغ  مهارت تفکر و آموزش آن به افرادی است که تمایل دارند خوب فکر کنند و عقلانیت را در زندگی خود وارد سازند. عقلانیت با مهارت تفکر گره خورده است.

آموزش و پرورش بایستی برنامه ای منسجم  برای آموزش تفکر داشته باشد و همزمان با مهارت خواندن و نوشتن آمهارت تفکر را نیز  آموزش دهد.

من میروم به جای درس خوندن در دانشگاه به دانشگاه درس بدم!

یکی از ضروریتهای تفکر درک نگرش و فکر است من در کارگاهها سعی می کنم نگرشو فکر افراد را تغییر دهم. می خواهم با مثالی قدرت تغییر نگرش رابه شما نشان بدهم . همه می روند دانشگاه درس بخونند اما من به استاد خودم گفتم امده ام به دانشگاه درس بدم. در نگاه اول خنده دار است اما نفر اول که امده دانشگاه درس بخوند فقط دنبال نمره و حفظ کردن است. اما نفر دوم دنبال اینهست که اموزش دانشگاه را نقد کند و این کاری بود که من در دانشگاه انجام میدهم  من هر درسی را می خوانم بلافاصله دنبال نقد ان و اضافه کردن مطلبی جدید به ان هستم . این تفاوت نگرش می تواند  عمل دیگری به دنبال بیاورد.نگرش من به دانشگاه با بسیاری از افراد متفاوت است و این  دلیل موفقیت من می شود . افرادی که نگرش خود را تغییر دهند به سرعت تغییر رفتاری را تجربه خواهند کرد.

انیشتین و نقش مادرش در تفکر او

یکی از دلایل رشد فکری سئوال پرسیدن است.انیشتن در پاسخ به این سئوال که چگونه نظریه نسبیت را داده است گفت: هر روز که  از مدرسه باز می گشتم مادرم این سئوال را از من می پرسید که امروز چه سئوال زیبایی از معلم خود پرسیدی؟ و من سعی می کردم برای این که  جواب مادر خود را به خوبی بدهم هر روز سئوال خوبی از  معلم می پرسیدم و ا زاین طریق  این سئوالات من به فضا و کهکشانها رسید مادر انیشتین با پرسیدن سئوال عملا باعث تفکر بهترو جذاب شدن تفکر برای او می شده  است به دنبال پرسیدن سئوالهای جذابتر و بهتر باشید.این یک تکنیک برای فکر کردن است.در ایران اکثر پدر و مادرها می پرسند نمره ات چند شده است بیست شدی؟ تفاوت نگرش مادر انیشتن  به سوال به خوبی بیان کننده چرایی شکل گیری انیشتین است. 

تماس با ما

address

آدرس دفتر مرکزی: تهران،خیابان ولیعصر، دفتر مرکزی شرکت کارآفرینان نوین تجارت (شعبه 1: بوشهر، کنگان، عسلویه)

tell

تلفن دفتر تهران:  24520917(021)       تلفن دفتر عسلویه: 37244767 (077)

fax فکس :  -(داخلی 8) 24520917(021)
e-mail ایمیل : info@karnovintejarat.com

 

خبرنامه

لطفاً برای دریافت خبرنامه عضو شوید.
دریافت

آخرین اخبار

وب سایت شرکت کارآفرینان نوین تجارت منتشر شد(93)

خوشحالیم به اطلاع مشتریان و همکاران خود برسانیم، وب سایت رسمی شرکت کارآفرینان نوین تجارت منتشر و از این پس در دسترش شماست.
این وب سایت جهت ارتقاء بهره وری و ایجاد ارتباط موثر و آنلاین با مشتریان و همکاران، طراحی...

تکمیل کادر پرسنلی شرکت(93-94)

نیاز فوری به آقا یا خانوم  برای تکمیل کادر پرسنلی شرکت (95)

 

۱.مدیر اجرایی حداقل 5 سال سابقه اجرایی در پروژه های مختلف را داشته باشد.

2.مشاور اقتصادی در رشته های مدیریت اقتصادی...

استخدام پخش کننده تبلیغات برگه ای(93)

 

تبلیغات برگه ای (بصورت پاره وقت400000 تومان بدون بیمه، تمام وقت700000 تومان همراه  با بیمه)

 

۱- شما می توانید حضوری اقدام کنید 

۲-شما می توانید در قسمت  همکاری...

استخدام کارشناس فضای سبز(93)

 

استخدام کارشناس فضای سبز

الف) شرایط عمومی استخدام:  

1-    داشتن تابعیت ایران

2-    انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی دائم برای...

نیازمندی ماشین آلات و نیروی انسانی(93-94)

شرکت کارآفرینان نوین تجارت جنوب

به تعدادی وسایل نقلیه به شرح زیر نیاز دارد:

1_انواع اتوبوس و مینی بوس مدل های بالا با تمام امکانات رفاهی (10دستگاه...


ادامه اخبار »